22 stycznia 2018 15:07 | Aktualności

Góra grosza

Już po raz kolejny, jak co roku o tej porze, zakończyła się w naszej szkole akcja „Góra Grosza”. Wszystkie klasy przez okres 5 tygodni skrupulatnie zbierały do specjalnych puszek monety, często odkładanych cały rok właśnie na ten cel. Młodsze dzieci, zwłaszcza z przedszkola i oddziału „0” prosiły również rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet. I udało się! To właśnie najmłodsze dzieci zebrały najwięcej monet. Serdecznie im gratulujemy.

Nad przebiegiem zbiórki czuwał Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów. Klasy przeliczyły zebrane przez siebie monety, segregując je nominałami. Następnie monety zostały zapakowane do worków, te z kolei do pudełek i zawiezione na pocztę. W naszej szkole zebrano około 30 kg monet co dało kwotę 358,72 zł.

A tak przedstawia się ranking klas:

przedszkole i oddział „0” - 136,65zł,

kl. I – 10,83zł,

kl. III – 16,70zł,

kl. IV – 20,05zł,

kl. V – 34,58zł,

kl. VI – 20,95zł,

kl. VII – 25,90zł,

kl. II PG – 66, 41zł,

kl. III PG – 26,65zł.

Nie zapominajmy, że podczas akcji „ Góra Grosza” zebrane fundusze pomogą dzieciom, które przebywają w opiece zastępczej i czekają na taką rodzinę. Dlatego warto pomagać!