11 października 2017 21:53 | Aktualności

Pola Nadziei

Dnia 02. 10. 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Zawadzie posadzili cebule żonkili, tym samym włączając się kolejny raz w XI akcję „POLA NADZIEI”.

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. My chcemy uczyć dzieci już od najmłodszych lat ich życia nieść pomoc i dobro innym, aby później dobro do nich wróciło.

Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli.

„Pola Nadziei” kwitną na miejskich rabatkach, w parkach, przed szkołami, przedszkolami, urzędami, szpitalami, w każdym dogodnym dla kwiatów miejscu.

„Pola Nadziei” to program pozyskujący pieniądze na działanie dębickiego Hospicjum działającego przy Parafii Bożego Miłosierdzia.

Pierwszym etapem realizacji programu jest wspólne sadzenie cebulek żonkili. Następnym kwesta, z której uzyskane datki, zostaną przekazane na rzecz hospicjum.