11 października 2017 21:46 | Aktualności

Rajd SKKT PTTK

W sobotę 7 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w Rajdzie SKKT PTTK "Śladami sławnych ludzi". Tym razem pojechaliśmy na teren Magurskiego Parku Narodowego maszerując na trasie Krempna - Kotań. Wspominaliśmy podczas tego Rajdu postać Mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal więc pierwszy postój mieliśmy w Jaśle - miejscu urodzin majora. Zwiedziliśmy tam Kościół Rzymskokatolicki Franciszkanów  gdzie jest tablica upamiętniająca tego wielkiego Polaka. Następnie udaliśmy się do Krempnej gdzie odwiedziliśmy Muzeum Magurskiego Parku Narodowego oraz obejrzeliśmy film opowiadający o przeszłości tego miejsca. Tam także obejrzeliśmy wystawę przyrodniczą oraz zaporę wodną na Wisłoce.  Następnie ruszyliśmy żółtym szlakiem do miejscowości Kotań. Po drodze odwiedziliśmy m.in. cmentarz na którym pochowani zostali Żydzi wymordowani w tej miejscowości podczas okupacji oraz piękny prawosławny kościół. Rajd zakończyliśmy tradycyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz konkursem z nagrodami. Tym razem największą wiedzą przyrodniczą i historyczną wykazała się Joasia Jamróg z klasy III PG i to ona wygrała główną nagrodę. Nagrodę książkową zdobyła też Patrycja Bassara z klasy IV SP. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne Rajdy !