25 września 2017 18:22 | Aktualności

„Jak się żenić, to się żenić!” – Narodowe Czytanie w Zawadzie

13 września br. nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Narodowe Czytanie. W spotkaniu brali udział uczniowie klas IV – VII SP oraz II – III gimnazjum, a także nauczyciele z panem dyrektorem na czele. Na początku organizatorka akcji p. Elżbieta Kusibab wprowadziła zebranych w świat „Wesela” oraz zapoznała ich po krótce z życiem
i działalnością Stanisława Wyspiańskiego.

W tym roku uczestnikom spotkania wyjątkowo udzieliła się atmosfera panująca w bronowickiej chacie, było wesoło, gdyż dialogi stylizowane na gwarę oraz poczucie humoru weselników rozbawiło całą salę. Dodatkową atrakcją okazały się elementy strojów ludowych i miejskich z początku XX w. prezentowane przez nauczycieli w trakcie czytania, co jeszcze bardziej zaintrygowało uczniów i przybliżyło im zderzenie dwóch światów – inteligencji i chłopstwa bawiących się na wspólnym weselu.

Teraz pozostaje czekać na kolejny wybór wybitnego dzieła naszej literatury.