06 lipca 2017 10:13 | Aktualności

WAKACJE ZUCHÓW W CENTRUM OŚWIATOWO-KULTURALNYM W ZAWADZIE!

WAKACJE W CENTRUM KULTURALNO-OŚWIATOWYM W ZAWADZIE
Początek wakacji – zuchy, które nie miały pomysłu na spędzenie swojego wolnego czasu wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie pod hasłem „Wakacyjny kalejdoskop”. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Zajęcia były okazją do ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu oraz sprzyjały zawiązywaniu nowych przyjaźni.
Pierwszy dzień wakacyjnego wypoczynku to spotkanie integracyjne, podczas którego uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z planem zajęć i zasadami bezpieczeństwa. Dzieci wykonały ciekawe plakaty zachęcające do udziału w zajęciach. Pozostały czas przeznaczono na zabawy i gry ruchowe, quizy, zagadki, zajęcia sportowe i taneczne.
Kolejne dni to: * zajęcia plastyczne - „Pachnie latem”, podczas których uczestnicy wykonywali prace różnymi technikami plastycznymi . * zajęcia taneczne - „Wakacje z tańcem”. Tu doskonalili swoje zdolności ruchowe, uczyły się kroków tanecznych i choreografii do różnych przebojów muzycznych. * zajęcia kulinarne – „Naleśnikowy zawrót głowy” i „Wakacyjny spacerek osłodzi ci pyszny deserek”. Pod czujnym okiem pań z KGW dzieci smażyły naleśniki i przygotowywały galaretkowe deserki. Na ochłodę przygotowano truskawkowy koktajl, a na koniec zaprosiły wszystkich na „słodką ucztę”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem małych uczestników. * zajęcia sportowe na świeżym powietrzu – „Sport i zabawa to ważna sprawa”. Współzawodnictwo sportowe wyłoniło najlepszych sportowców: Patrycję Kalinę i Jakuba Harlę, którzy w nagrodę otrzymali puchary. * zajęcia teatralne „Kurtyna w górę” - zabawa w teatr, przygotowanie bajki „Pchła Szachrajka”, * rajd rowerowy - „Na wycieczkę całą zgrają dzielne zuchy wyruszają” – pogoda pokrzyżowała nam plan rajdu do Mc, Donalds w Nagawczynie, ale odbył się „mini rajd” po Zawadzie, zakończony wyśmienitymi lodami.
Podczas zajęć nie zabrakło gier stolikowych, zagadek przyrodniczych, gier i zabaw zręcznościowych… Na podsumowanie każdy otrzymał niespodziankę z Mc,Donalds, a codziennie zajadaliśmy się pysznymi lodami.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem małych uczestników. Różnorodny i bogaty program nie tylko nie pozwolił dzieciom się nudzić ale zaoferował bezpieczny i pełen wrażeń sposób spędzenia pierwszych dni wakacji. Dobry humor i uśmiechy na twarzy gościły do ostatnich chwil. Za otrzymane wsparcie finansowe dziękujemy KGW z Zawady i firmie „Suret” z Dębicy.
ZAJĘCIA - PROWADZILI: ŁUKASZ CHORĄŻAK, MACIEJ SOBOTOWSKI, JAGODA RAK i ANTONINA SYPEL.