23 lutego 2017 20:53 | Aktualności

Z serca dla serca od serca czyli… Dzień Zakochanych w Zespole Szkół w Zawadzie.

Powszechnie uważa się, że Walentynki to kolejny przejaw amerykanizacji i komercjalizacji napływającej do naszego kraju zza oceanu. Nie do końca jest to prawdą, gdyż początków Walentynek należy szukać w Europie, a św. Walenty był rzymskim biskupem żyjącym w II wieku naszej ery, symbolem miłości ekumenicznej i międzywyznaniowej. Wbrew woli cesarza duchowny potajemnie udzielał ślubów wojownikom i ich wybrankom, jako pierwszy pobłogosławił on także związek pogańskiego legionisty i młodej chrześcijanki. Według legendy, błogosławieństwo przyjęte z jego rąk gwarantowało długie i szczęśliwe życie małżeńskie, pełne wzajemnej miłości i wierności. Święty Walenty zginął śmiercią męczeńską w czasie prześladowań religijnych, a według podań stało się to właśnie 14 lutego.

W naszej szkole od kilku lat 14 lutego działa poczta walentynkowa, a otrzymane walentynki budzą niezwykłe emocje. W tym roku przystojnym listonoszem został przewodniczący szkoły Mateusz, a towarzyszyła mu urocza koleżanka z SU – Klaudia. Dodatkowo, aby przedłużyć magiczną atmosferę tego pięknego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową, podczas której uczniowie klas IV – VI SP oraz gimnazjaliści mogli dać upust swym emocjom – radośnie bawiąc się, tańcząc i śpiewając.