16 lutego 2017 16:57 | Aktualności

VI EDYCJA PODKARPACKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA - ELIMINACJE SZKOLNE

Na początku lutego w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do VI Edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs  organizowany jest  przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów oraz Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki w Rzeszowie.

Cele konkursu:

* propagowanie czytelnictwa,

* popularyzacja literatury,

* doskonalenie umiejętności pięknego czytania,

* kształtowanie kultury czytelniczej,

* rozwijanie twórczych talentów,

Finalistkami szkolnych eliminacji zostały:

* Patrycja Kubas z klasy IV SP

* Julia Kulig z klasy II PG

II etap międzyszkolny odbędzie się w marcu w Rzeszowie. Przesłuchanie Julii Kulig odbędzie się 1 marca, Patrycji Kubas - 2 marca. Uczennice do konkursu przygotowują: Antonina Sypel i Elżbieta Kusibab. TRZYMAMY KCIUKI!