16 stycznia 2017 11:18 | Aktualności

WOŚP.

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
Jan Paweł II

Już 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Nasza szkoła również każdego roku organizuje akcje na rzecz WOŚP. Tym razem Samorząd Uczniowski zorganizował loterię, podczas której uczniowie mogli wylosować różnego rodzaju gadżety – maskotki, kubki, biżuterię itp. Wszystkie rzeczy zostały wcześniej przyniesione przez uczniów oraz nauczycieli i pogrupowane według wartości. Pomysł SU okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ łączył w sobie przyjemne z pożytecznym. Uczniowie świetnie się bawili, jednocześnie mając świadomość niesienia pomocy potrzebującym. Do akcji włączyli się także nauczyciele. W sumie do puszki zebrano 287,51zł. Pieniądze wraz z protokołem zostaną przekazane 15 stycznia przedstawicielowi Centrum Kultury i Bibliotek na festynie charytatywnym wspierającym akcję organizowanym w Stobiernej.
ZA DAR SERCA WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.