02 grudnia 2016 19:14 | Aktualności

Przyjemne z pożytecznym, czyli wyjazd gimnazjalistów do Dębicy

W dniu 2 grudnia br. gimnazjaliści ZS w Zawadzie wybrali się do Dębicy, aby obejrzeć spektakl zatytułowany „Kamienie na szaniec” w wykonaniu aktorów Kieleckiego Teatru Lektur. Po tej dość „trudnej” lekcji historii uczniowie udali się do dębickiego Muzeum Regionalnego, by poznać dzieje i kulturę regionu. Tu zwiedzili ekspozycje stałe i czasowe, uczestniczyli również w lekcji muzealnej „Dębickie wieczorniki” połączonej z prezentacją nowej wystawy „Na fundamentach wiary. Kościół katolicki na ziemi dębickiej od przestrzeni wieków”, podsumowującej Jubileusz 1050-lecia Chrztu Państwa Polskiego na terenie powiatu dębickiego.
      Bez wątpienia nie był to stracony czas, a zdobyte informacje, przeżyte emocje oraz kontakt ze sztuką z pewnością pomogą młodym ludziom lepiej zrozumieć trudne pojęcia, takie jak: kultura, sztuka, ojczyzna i patriotyzm. To wspaniała lekcja wchodzenia w dorosłość.