21 listopada 2016 12:32 | Aktualności

Wyjazd do kina „Helios” w Rzeszowie

Ciekawe, wartościowe filmy nie tylko uczą czegoś widzów, ale dostarczają im wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń. Z pewnością tak było podczas oglądania filmu w rzeszowskim kinie „Helios”, które 16 listopada odwiedzili nasi uczniowie. Flm „Za niebieskimi drzwiami”, to ekranizacja bestsellera Marcina Szczygielskiego - nastrojowa opowieść, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją, opowiada o tym co przeżywają osoby znajdujące się w śpiączce. Seans może być pouczającym doświadczeniem i wstępem do refleksji nad tym mało znanym tematem. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości. Warto zaznaczyć, że część dochodów ze sprzedaży biletów na ten film zostaje przekazana Fundacji „Akogo?” założonej przez aktorkę Ewę Błaszczyk (grała jedną z bohaterek), a mającej na celu pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu i znajdujących się w śpiączce. Po seansie uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia , pograć w gry zręcznościowe lub sprawdzić swoją siłę. Następnie udali się na małe zakupy oraz na posiłek, głównie do McDonald's w galerii i pełni wrażeń powrócili do domu.