08 listopada 2016 20:34 | Aktualności

Pamiętamy - Uczniowie odwiedzają cmentarz parafialny.

Przed nami święto Wszystkich Świętych i Zaduszki. Polacy 1 listopada zbierają się na grobach bliskich. Wspominamy swoich zmarłych bliskich, a tego wieczoru nad wszystkimi cmentarzami w Polsce można zaobserwować świetlistą łunę od zapalonych zniczy. Zgodnie ze szkolną tradycją i w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz w Zawadzie.  Zaświecone zostały znicze, zmówiono modlitwę, by upamiętnić tych, którzy odeszli.

„...Niech dzisiaj dla was zapłonie ta świeczka
ten płomień który niesie cień naszej pamięci
Wy na pomnikach i Wy bezimienni
dla nas byliście,my dzisiaj dla was