Dyrekcja Zespołu Szkół w Zawadzie informuje, że miejscem realizacji obowiązku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej wszystkich mieszkańców miejscowości Zawada od 01 września 2017 roku jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edwarda Raczyńskiego w Zawadzie.

SKB

 
Opiekunowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa: Danuta Zborowska, Renata Bajor

                             Praca klubu 


 

Klubowicze systematycznie spotykają się w każdy czwartek po lekcjach. Rozwiązują testy na komputerze tym samym przygotowują się do sprawdzianu na kartę rowerową, uczą się znaków drogowych, przygotowują gazetkę tematyczną, grają w gry planszowe systematyzując wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Wykonują zadania konkursowe. Klubowicze są bardzo aktywni, przez to też kwalifikujemy się wysoko w każdym miesiącu w rankingu szkół należących do SKB. W październiku zajmowaliśmy - 10 miejsce Polsce. Listopad - 8 m. Grudzień - 6 m. Styczeń - 7 m. Luty - 10 m. marzec - 9m, kwiecien -  8m, maj - 9 miejsce.

 


miesiąc czerwiec

 

 • 10.06. doszła do skutku przekładana wycieczka rowerowa klasy IV. Do wycieczki uczniowie solidnie się przygotowali. Zadali sprawdzian na kartę rowerową.  Opracowali trasę wycieczki,  korzystając z Internetu,  w grupach zastanawiali się jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować, aby  bezpiecznie dojechać do Lubziny , gdzie znajduje się stadnina koni. Nasza wycieczka liczyła w jedna stronę  około 10 km. Klubowicze  zachowywali się wzorowo na trasie. Na miejscu  czekały atrakcje: przejazd bryczką,  ognisko,  przejazd wierzchem na kucyku, zwiedzanie stajni.  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.
 • Klubowicze wybieraja sie na wycieczke rowerową . Sprawdzają wyposażenie apteczki. Poznają akcesoria i leki,, ktore powwinny znależć sie w apteczce.
 •  W dniu 04.06 uczniowie klasy III pojechali na wycieczkę do Łańcuta. Dbając o bezpieczeństwo dzieci , zamówiony autokar został sprawdzony przez policję. Opieke sprawowała p. wychowawczyni p. Renata Bajor i p. pedagog Jolanta Paśko. Program pobytu był bardzo bogaty. Uczniowie zwiedzili zamek, oranżerię, stajnie i wozownie oraz storczykarnię. Uczniowie podziwiali też piękne otoczenie łańcuckiego zamku. W drodze powrotnej ostatnim punktem wycieczki był Mc. Donald w Rzeszowie. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał świetny humor.
  Uczniowie szczęsliwie calo i zdrowo powrócili do domu.


 

miesiąc maj

 

 • 27 maja uczniowie klasy IV przystąpili do praktycznego sprawdzianu na kartę rowerową. Uczniowie do tego sprawdzianu bardzo dobrze się przygotowali ćwicząc i pokonując przeszkody na lekcji wcześniejszej. Klubowicze mieli do pokonania slalom, równoważnię, tarkę, ósemkę, tunelik oraz przenieś ze stolika klocek. Większości powiodło się za pierwszym razem, inni już za drugim razem pojechali bardzo dobrze. Wszyscy uczniowie zdali na kartę rowerową.
 • Klubowicze z klas II i IV wykonali gazetkę na temat bezpiecznych zabaw podczas wakacji. Klubowicze znają zabawy , które mogą być niebezpieczne.
 • Już niedługo nasi klubowicze rozpoczną wakacje. Będą wtedy odpoczywać po całym roku nauki. Za pomocą prac plastycznych uczniowie przedstawili jak należy bezpiecznie spędzać czas i czego nie należy robić podczas wypoczynku.
 • Klubowicze z klasy IV przygotowały wcześniej z rodzicami rowery do bezpiecznej jazdy. Dzisiaj te rowery pani z panem konserwatorem sprawdzają. Stan hamulców, ogumienie, światła i odblaski. Uczniowie wzorowo przygotowali się do jazdy na rowerze, a wszystko po to, aby zdać praktyczny sprawdzian na kartę rowerową i pojechać na wycieczkę rowerową i bezpiecznie jeździć.
 • 22 maja 2014 r w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem Aleksandrem Underlikiem - przedstawicielem Koła Pszczelarzy w Dębicy. Spotkanie to było w ramach realizowanego w naszej gminie projektu „Edukacja humanitarna w Gminie Dębica”. Uczniowie kl I-VI dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia pszczół. Poznały rekwizyty produkty pracy pszczelarza. Pszczelarz mówił również o zagrożeniach jakie mogą być narażone dzieci ze strony pszczół. Zwracał uwagę na to, aby nie podchodzić blisko do ula, tyczy się tych osób , które są uczulone na użądlenie pszczoły, nie wolno niszczyć rójek należy szybko powiadomić dorosłych.
 • Uczniowie z klasy IV przystąpili do teoretycznego sprawdzianu na kartę rowerową. Test składał sie z 25 pytań. Dotyczył on ogólnych zasad pieszego i rowerzysty, znaków drogowych, skrzyżowań o raz pytań dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy podpuszczeni uczniowie zdali.

 


 

III miejsce w konkursie na fotorelację z jednego dnia SKB

 

  Nasz klub zwycięzcą  konkursu miesiąca kwietnia. fotorelacja.pdf

 

 miesiąc kwiecień

 

 • Klasa V na zajęciach technicznych oglądnęła I część filmu edukacyjnego „Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych” Uczniowie przypomnieli sobie algorytm postępowania podczas wypadku drogowego. Dowiedzieli się jak należy postępować przy poszkodowanych przytomnych i nieprzytomnych. Wiedzą , że zawsze w każdej sytuacji należy pomóc. Przypomnieli sobie numery alarmowe oraz jak dzwonnic po pomoc.
 • My klubowicze bardzo interesujemy się otaczającą nas przyrodą. Ostatnio wykonywaliśmy makiety parków narodowych. Rozmawialiśmy również o zwierzętach dziko żyjących w parkach i o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zwiedzania.
 • Dzieci na zajęciach dodatkowych SKB uczyły się algorytmu dzwonienia po pomoc. Znają numery alarmowe służb ratowniczych. Potrafią prawidłowo wezwać pomoc medyczną.
 • Klub Bezpiecznego Puchatka działający w klasie I zorganizował w klasach I-III konkurs wiedzy pod hasłem "Jestem bezpieczny na drodze". Celem konkursu było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni. Test zawierał krzyżówki, rebusy, łamigłówki, plątaninki... Najlepsi z każdej klasy (Milena Barszcz z klasy I, Paulina Krypel z klasy II i Szymon Wilk z klasy III) otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki. Wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, które umieściły przy swoich tornistrach.
 • Klubowicze uczestniczyli w lekcji poświęconej tym zagadnieniom. Kaczor Donald przeprowadzał uczniów przez znaki drogowe, na które uczniowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Końcowym punktem lekcji było praktyczne stosowanie poznanych zasad w różnych miejscach na drodze.
 • W ostatnim dniu nauki klubowiczom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas przerwy świątecznej. Szczególnie zwrócono uwagę na poruszanie się pieszo i rowerem . Drugi dzień świąt to Lany Poniedziałek. Podczas polewania się wodą trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem..
 • Parking przy szkole został powiększony i wyremontowany w listopadzie. Została położona kostka, a wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci. Teraz klubowicze maja dużo miejsca, aby jeździć i ćwiczyć na rowerach. Zostały również dorobione pachołki do leski, ósemki i slalomu.
 • My klubowicze chętnie uczestniczymy w zajęciach na basenie. Właśnie dzisiaj nadszedł czas aby sprawdzić swoje umiejętności .Bierzemy udział w gminnych zawodach w pływaniu stylem dowolnym. Bezpieczeństwo podczas zawodów zapewniają nam panowie ratownicy .
 • Klubowicze z klasy IV na lejcach zajęć technicznych wykorzystują Internet. do wspomagania uczenia się Doskonalą swoje umiejętności teoretyczne na komputerze :są to testy, skrzyżowania dróg ze znakami , bez znaków, z sygnalizacja świetlną, testy ze znajomości zasad i znaków drogowych. Szybko sie uczą i co najważniejsze bardzo to lubią.

   Miesiąc marzec

 • Przedszkolaki z pomocą pań nauczycielek wykonały piękną tablicę informacyjną o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Prawidłowego przechodzenia na pasach, przebywania pod opieką dorosłych, kulturalnego wsiadania do autobusu i przebywania w nim, oraz gdzie i jak bezpiecznie się bawić.
 • Klubowicze chętnie uczestniczą w zajęciach z nauki pływania. Pobyt na basenie sprawia im ogromną przyjemność. Dużym zainteresowaniem cieszą się też gry i zabawy w wodzie. Pani instruktor oraz pan ratownik czuwają nad bezpieczeństwem dzieci.
 • Klubowicze z klasy II wykonały samodzielnie kącik bezpieczeństwa. Dziewczynki wykonały pojazdy z pudełek, a chłopcy przygotowali piękne rysunki pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo kącik zdobią wykonane przez wszystkich uczniów znaki drogowe, ktore drugaki już znają.
 • W Publicznym Przedszkolu w Zawadzie gościła pani policjant Bożena Lisak. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały pogadanki na temat zachowania się bezpiecznie na drogach. Pani Policjant uczulała dzieci szczególnie na wybieranie bezpiecznych zabaw z daleka od ruchliwych ulic i jezdni. Przestrzegała również przed nadmiernym zaufaniem w stosunku do osób obcych nie znanych dzieciom. Tłumaczyła dzieciom jakie konsekwencje może przynieść zaufanie obcej osobie. Przedstawiała dzieciom sytuacje symulowane jak mogą wyglądać próby nawiązania relacji z dzieckiem. Dzieci po zakończonej wizycie długo komentowały między sobą informacje które uzyskały.
 • W naszym przedszkolu już po raz kolejny dzieci uczą się jak zachować się w sytuacjach trudnych. Dzieci obejrzały film instruktażowy pt: Czy potrafisz ratować życie. Następnie w części praktycznej dzieci ćwiczyły sprawdzanie oddechu i przytomności poszkodowanego. Następnie nauczyły się na uciskanie klatki piersiowej. Dzieci utrwaliły sobie łańcuch przeżycia od wezwania pomocy do pomocy specjalistycznej.
 • Klubowicze na ostatnich zajęciach ćwiczyli na parkingu szkolnym pokonywanie toru przeszkód tzn: slalomu, równoważni, ósemki i najtrudniejszej leski. Te ćwiczenia przydadzą się im do gminnego konkursu bezpieczeństwa, który ma się odbyć na początku kwietnia. Uczniowie będą jeszcze ćwiczyć przez trzy kolejne czwartki, na pewno ćwiczenia wpłyną na dobry wynik drużyny.
 • Szkoła jest miejscem, w którym uczymy dzieci bezpiecznych zachowań oraz udzielania pierwszej pomocy. Dziecko już od wczesnych lat swego życia uczestniczy w ruchu drogowym, nie zdając sobie sprawy z grożących mu niebezpieczeństw i skutków nieszczęśliwych wypadków. Ważną rzeczą jest więc nabycie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zuchy z klasy I uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką i uczyły się zasad bandażowania, usztywniania kończyn, wykonywania prostych opatrunków. Potem same wykonywały „zabiegi” na swoich ulubionych przytulankach. 
 • Klubowicze z klasy I omawiały z panią jak i gdzie nie wolno sie bawić, aby niedopuścić do zagrożenia zdrowia i życia. Podsumowaniem pogadanki i wspólnej dyskusji był plakat pt "Niebezpieczne zabawy". Najpiękniejsze prace zostały umieszczone na gazetce ściennej.
 • Spotkanie z panią pielęgniarką dotyczące wpływu leków na zdrowie dzieci było inspiracją do wykonania plakatów na ten temat. Uczniowie wykonując prace szczególnie zwrócili uwagę, żeby nie przelewać leków do opakowań zastępczych oraz dostosować lekarstwa do wieku osoby chorej.
 • Członkowie SKB uczestniczyli w spotkaniu z panią pielęgniarką dotyczącym wpływu leków na zdrowie dzieci. Uczestnicy spotkania zapoznali się z konsekwencjami nieprawidłowego stosowania leków. Zwrócono również szczególną uwagę na miejsce przechowywania leków, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci .
 • Klubowicze jeżdżą na rowerach i utrwalają sobie zasady poruszania się po drogach. Pamiętają, że na przejściu dla pieszych nie jedzie się rowerem , lecz przeprowadza się go na drugą stronę ulicy, jednocześnie obserwując co się dzieje na drodze. Takie zachowanie klubowiczów jest wzorowe i godne do naśladowania, bo nie wszyscy rowerzyści tak sie zachowują.

   Miesiąc luty

 

 • Klubowicze uczestniczyli w ogólnoszkolnym apelu poświęconym bezpieczeństwu w związku z tragicznym wypadkiem , który wydarzył się na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły w sąsiedniej miejscowości. Pan dyrektor przypomniał o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przejściem dla pieszych na drugą stronę drogi E4 . Apelował również do rowerzystów, żeby poruszając się drogą, nie stwarzali zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.
 • Minęły ferie i klubowicze powrócili wypoczęci do szkoły. Od ponad tygodnia zawitała zima i na drogach zrobiło się ślisko. Podczas spotkania przypomniano klubowiczom o zachowaniu bezpieczeństwa w warunkach zimowych w drodze do szkoły. Przede wszystkim należy zachować ostrożność na oblodzonych chodnikach, czy też podczas przechodzenia przez jezdnię. Dodatkowo w czasie pochmurnych dni widoczność na drodze poprawiają kamizelki odblaskowe..

 


 

Miesiąc styczeń

 

 • Na lekcji zajęć technicznych uczniowie w klasie V omamiali zasady postępowania podczas złamań, otarć krwotoków i drobnych ran. Ćwiczyli bandażowanie opatrując sobie nawzajem kończyny, palce i głowę, usztywniali rękę.
 • Klubowicze uczestniczyli w zabawie karnawałowej tańcząc przy muzyce dyskotekowej. Wszystkim dopisywały humory. Uczestnicy pamiętali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabawy oraz w drodze powrotnej do domu.
 • Na zajęciach klubowych uczniowie oglądali film dotyczący przygotowania fantoma do resuscytacji. Dzieci po oglądnięciu filmiku same przygotowały manekiny do ćwiczeń. Uczniowie poznali zasadę wykonania resuscytacji krążeniowo - oddechowej polegającej na 2 wdechach i 30 uciskach klatki piersiowej przy jednym ratowniku lub dwóch. Klubowicze uczyli się prawidłowo układać dłonie.

 


 

Miesiąc Grudzień

 

 • Piątek był okazją do spotkań przedświątecznych. Klubowicze uczestniczyli w akademii i przedstawiali sztukę pt: ,,Droga do Betlejem’’. Święta są czasem szczególnym i wyjątkowym. W tym czasie i odbywa się wiele spotkań rodzinnych oraz w gronie przyjaciół. Wzmożony ruch, tempo, pośpiech są przyczyną wielu wypadków drogowych. Klubowiczom przypomniano o zachowaniu szczególnej ostrożności w tych dniach, zwłaszcza podczas spacerów czy jazdy na rowerze.
 • lubowicze przygotowali swoją choinkę na konkurs. Choinka zostala wykonana w formie plakatu pastellami. Mamy nadzieję, że będzie się podobać.
 • W dniu 10.12.13. zostala przeprowadzona lekcja na temat : ,,Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię’’. Ważne jest przejście dla pieszych i sposób poruszania się po nim. Uczniowie utrwalili sobie 3 zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszanie się w przypadku działania sygnalizacji świetlnej. Na końcu lekcji uczniowie malowali przejście dla pieszych ze sygnalizacją świetlną . Przypomniane zasady posłużą klubowiczom do poruszania się podczas codziennej drogi do szkoły.
 • Spotkanie z policjantką było okazją do wykonania prac plastycznych na temat : ,,Praca policjanta’’. Na początku odbyła się dyskusja na temat : gdzie można spotkać policjantów? Uczniowie podawali przykłady z życia codziennego. Padło stwierdzenie : że praca policjanta jest trudna. Następnie klubowicze namalowali policjantów podczas wykonywania przez nich różnych czynności. 

Miesiąc listopad

 

 •  Parking przy szkole został powiększony i wyremontowany w listopadzie. Została położona kostka, a wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci. Teraz klubowicze maja dużo miejsca, aby jeździć i ćwiczyć na rowerach
 • Klubowicze wykonali ,,Odblaskowe roboty’’. Będą one widoczne dzięki odblaskowym kolorom. Każdy robot ma swoją nazwę zwiazaną z ruchem drogowym np. pasiak, zebra, znak, czy zakręcik itd.
 • Klubowicze wykonali ,,Odblaskowe roboty’’. Będą one widoczne dzięki odblaskowym kolorom. Każdy robot ma swoją nazwę zwiazaną z ruchem drogowym np. pasiak, zebra, znak, czy zakręcik itd.
 • Dzisiaj tj. 21.11.13 klubowicze wybierali nazwę naszego klubu. Wcześniej wszyscy klubowicze mieli za zadanie domowe wymyśleć nazwę dla klubu. Następnie z propozycji nazw każda klasa wybierała jedną nazwę. Klasa I wybrała nazwę –„Ogniki”, klasa II – „Zebra” , klasa III –„Iskierka” klasa IV - Bezpieczniaki. Na koniec przedstawiciele z każdej z klas wybrali nazwę „Iskierka”.
 • W dniu 20.11.13. uczniowie odbyli spotkanie z panią pedagog na temat Konwencji Praw Dziecka. Zapoznali się z rodzajem przemocy w szkole i w domu. Uczyli się rozwijać konflikty poprzez mediacje. Na koniec rozwinęła się dyskusja, uczniowie zadawali wiele pytań. Do domu otrzymali list Janusza Korczaka, który podpisali i mieli wręczyć rodzicom.
 • Spotkanie z panem strażakiem zainspirowało uczniów do wykonania pracy plastycznej pt; ,,strażak w akcji’’. Przy okazji wywiązała się dyskusja na temat : Na jakie niebezpieczeństwo narażeni są strażacy podczas akcji? Podsumowaniem było stwierdzenie ,że praca strażaka należy do bardzo niebezpiecznych.
 • Dnia 15.11 członkowie klubu uczestniczyli w przedstawieniu pt: ,,O Maciusiu, który marzy by w pożarnej służyć straży’". B haterem bajki był Maciuś, który chcial spelnić swe marzenie. Od Pana Naczelnika otrzymał strażacki topór, mundur, pas, oraz kask i szuka dzielnych ochotników. Jego wesoła drużyna w składzie; kot, kogut, pies i kaczka uczy dzieci jak obchodzić się z ogniem. Dzieci przypominają sobie telefony alarmowe. Na koniec biorą udział w różnych zabawach ze strażakami. Najbardziej podobało się przymierzanie strażackiego kasku.
 • Klubowicze na zajęciach rozpoczęli wykonywanie prezentacji multimedialnej na temat: Jestem widoczny -unikam wypadków drogowych. Uczniowie wykorzystują Internet do pozyskiwania grafiki. Na kolejnych slajdach samodzielnie opracowywali punkty dotyczące zalet noszenia odblasków. Prezentację będą jeszcze wykonywać przez kilka spotkań.
 • Dzisiaj nasi klubowicze z klasy IV oglądali prezentację multimedialną pt: "Nowe przepisy rowerowe". Dzieci poznawały i analizowały przejazdy rowerowe, zatrzymanie się w śluzie rowerowej, jazdę ścieżkami rowerowymi . Oglądały sytuacje takie jak: jazda dwóch rowerzystów obok siebie, wyprzedzanie pojazdów w korku, oraz pierwszeństwo na przejeździe rowerowym. Dzieci wiedzą, że jazda taka musi być jednak ostrożna i musi być zachowana zasada ograniczonego zaufania.
 • Podczas zajęć w szkolnej pracowni komputerowej korzystamy z materiałów, które są dostępne na stronie www. bezpieczeństwo...Uczniowie bardzo chętnie układają puzzle i bawią się grą pamięciową. Chętnie sprawdzają swoją wiedzę rozwiązując test.
 • Jak co roku przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację na wypadek pożaru lub innych sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu dzieci i młodzieży. Ewakuacja została przeprowadzona bardzo szybko i sprawnie. Po powrocie do klas nauczyciele dalej kontynuowali temat : sygnałów alarmowych, instrukcji przeciwpożarowej, oraz zachowań w czasie pożaru,
 • Dzieci ze SKB wykonały rysunki na temat "Bezpieczeństwo dzieci na peronie i na drodze". Uczniowie pokazali za pomocą rysunków nieprawidłowe zachowania takie jak: wyrzucanie śmieci przez okno, stanie w drzwiach pociągu, wychylanie sie przez okno, stanie za blisko linii na peronie. Wiedzą doskonale, że takie zachowania są niedozwolone i mogą przyczynić się do groźnych wypadków.

 III miejsce w konkursie na kolaż


Nasz klub wziął udział w konkursie na kolaż. Niespodziewaliśmy sie sukcesu

Bardzo się cieszymy z III miejsca, które otrzymał nasz SKB za wykonanie kolażu.    Miesiąc pażdziernik

 

 • Dzisiaj tj. 29.10.2013r. klubowicze z klasy IV zapoczątkowali akcję "Jestem widoczny na drodze, więc jestem bezpieczny”. Akcję rozpoczęliśmy ze względu na wcześnie zapadający zmierz i pogarszające się warunki pogodowe np : mgła, itd. Klubowicze przypięli do swoich plecaków odblaski, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w czasie drogi do szkoły i wtedy kiedy muszą poruszać się o zmierzchu. Akcja zakończy się w połowie listopada, gdy wszyscy klubowicze z młodszych klas będą mieli przyczepione odblaski.
 • Zuchy z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni Pani Antoniny Sypel przystąpiły do realizacji zadań programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka". Cele programu:

 - poznajemy zasady bezpiecznego zachowania się w czasie drogi do szkoły i domu,

 - uczymy się zasad bezpieczeństwa w domu i w szkole,

 - czuję się bezpiecznie na wycieczce, nad wodą, na basenie, na plaży...

 •  Na początek zuchy otrzymały książeczki "Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka" potwierdzające ich członkostwo w klubie, a rodzice broszury informacyjne. Zuchy brały też udział w zajęciach: "Z Puchatkiem na drodze"
 • Uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach nauki pływania na basenie w Pustkowie Osiedlu. Dzieci wcześniej do tego przedsięwzięcia solidnie się przygotowywały poznając zasady bezpiecznego przebywania w wodzie. Nad ich bezpieczeństwem dodatkowo czuwają instruktorzy i ratownicy.
 • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej wybrali sie na wycieczkę po naszej miejscowości. W trakcie wycieczki dzieci nie tylko zwiedzały okolicę ale przede wszystkim uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Poznawały znaki drogowe i uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
 • Jednym z pierwszych działań podjętych przez naszych uczniów w ramach Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa było przygotowanie gazetki ściennej o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

             


                   

Nasz klub rozpoczyna działalność

15X 2013r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich". Celem tego programu jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Program zobligował nas do powołania Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa, który zrzesza uczniów klas I-III, oraz klasę IV SP. Opiekunem SKB jest dyrektor szkoły, zaś koordynatorami są p. R. Bajor i p. D. Zborowska. Celem naszego SKB jest aktywne działanie na rzecz ekologii i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych dzieci - w szkole, jak i poza nią. Uczniowie na zajęciach dowiadują się jak poprawić swoje bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych, wykonują gazetki, plakaty, rozwiązują zadania, quizy, krzyżówki, prezentację, biorą udział w konkursach, a przede wszystkim uczestniczą w akcjach takich jak: spotkania z p. policjantem, strażakiem, lekarzem, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w zajęciach na basenie, itd. Uczniowie promują swoje zachowania z zakresu BRD, noszą odblaski w dzień i o zmierzchu, jeżdzą na rowerze w kamizelkach odblaskowych i w kaskach, są świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.