Spotkanie z pielęgniarką

W przedszkolu na zajęciach realizujemy Profilaktyczny Program Zdrowotny. W związku z treściami programu, na zaproszenie p. Lucyny Guzik, dzieci odwiedziła pani pielęgniarka Dorota Świstak z miejscowego Ośrodka Zdrowia. Pani pielęgniarka opowiadała dzieciom o swojej pracy, oraz o tym co należy robić, aby być zdrowym- ruch na świeżym powietrzu, zdrowe, bogate w owoce i warzywa odżywianie, odpowiedni ubiór, higiena osobista, kontrole u lekarza. Dzieci zadawały też pytania pani pielęgniarce, na które chętnie odpowiadała. Umówiliśmy się również na odwiedziny w Ośrodku Zdrowia i zwiedzanie pomieszczeń i całego budynku, jak również spotkanie z panem doktorem.